Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dla rodziców

Kampania edukacyjna "Blisko telefonu, daleko od dziecka"

Pierwsze lata życia są kluczowe dla rozwijania umiejętności komunikacyjnych dzieci. Poznajcie nową kampanię Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Blisko ekranu. Daleko od dziecka” i dowiedzcie się dlaczego skupienie rodziców na telefonach może mieć negatywne długoterminowe konsekwencje dla rozwoju kompetencji społecznych i komunikacyjnych dziecka do 6 roku życia i jak temu zapobiec.

O kampanii czytaj więcej w linku:

https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

Blisko telefonu, daleko od dziecka

 

10 cytatów z Jespera Juula

Jesper Juul był pedagogiem i terapeutą rodzinnym, którego prace z impetem wkroczyły na polski rynek. Jesteśmy za nie wdzięczni, bo to teksty, które potrafią wywrócić rodzicielski świat do góry nogami. I zrobić to nadzwyczaj skutecznie.

 

Drodzy Rodzice,

Czas pójścia dziecka do przedszkola, zwłaszcza po raz pierwszy, to duże przeżycie dla wszystkich w domu, zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. W jaki sposób przygotować się na to wydarzenie, tak aby pierwsze dni pobytu w przedszkolu były jak najmniej stresujące? Oto kilka ważnych rad:

Adaptacja dziecka do przedszkola - kilka rad?

 

 

Drodzy Rodzice,

Okres jesienny i zimowy to często wzmożony czas infekcji, zwłaszcza dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola.

Przyprowadzając dziecko z infekcją do przedszkola naraża się nie tylko zdrowie swoich dzieci ale i innych wychowanków przedszkola.

Placówki oświatowe zobowiązane są do zapewnienia wszystkim dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki. Za bezpieczny pobyt dziecka w przedszkolu nie można uznać pobytu dziecka w obecności osób zainfekowanych.

  • Chore dzieci powinny pozostać w domu.
  • Należy pamiętać o innych dzieciach i niebezpieczeństwie rozprzestrzeniania  infekcji.
  • Warto mieć na uwadze nie tylko swoje dobro, ale dobro i innych.

Wspólna dbałość o higienę i zapobieganie wzajemnych zarażeń są podstawą do utrzymania zdrowia i bezpieczeństwa wszystkim dzieciom.

 

Drodzy Rodzice,

Samorząd województwa łódzkiego uruchomił w 2020 roku Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.