KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Koła zainteresowań

"Spotkania z grami planszowymi"

Koło "Spotkania z grami planszowymi" - realizacja co dwa tygodnie, po godzinie 13 w grupie Biedronek. Prowadzone jest przez panią Dorotę Glicę.
Gry planszowe są wspaniałą formą rozrywki, ale także wspomagają rozwój intelektualny, integrują grupy rówieśnicze i uczą tworzyć oraz zacieśniać więzy międzyludzkie. Łączą pokolenia oraz uczą kontroli zachowania i emocji. Dzięki grom członkowie rodziny mogą zobaczyć swoich bliskich  w innej perspektywie i rolach, poznać swoje mocne i słabe strony, przekonać się, jakie mają poczucie humoru, z czego śmieją się dzieci, a z czego dorośli. Wspólne granie zbliża i uczy bycia ze sobą. Pozwala zbudować lub odbudować dobre relacje oparte na ciepłych i pozytywnych emocjach. W trakcie wspólnego spędzania czasu dzieci rozwijają umiejętności interpersonalne, uczą się wspólnego grania i współdziałania, uczą przestrzegania reguł oraz przewidywania i podejmowania decyzji.

"Skaczące pchełki"

Koło taneczne "Skaczące pchełki" - realizacja w każdy poniedziałek w grupie Żabek.
Tworząc koło zainteresowań zajęcia ruchowo – taneczne „Skaczące pchełki” wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców mając świadomość, iż najważniejszym obowiązkiem nauczyciela – wychowawcy uczącego w przedszkolu jest zapewnienie swoim podopiecznym całodziennego psychofizycznego bezpieczeństwa. Ważnym zadaniem podczas wykonywanych ćwiczeń, zadań jest koncentracja uwagi,dbanie o bezpieczeństwo.
Podczas zajęć dzieci uczestniczą aktywnie w zabawach ruchowych, gimnastycznych, śpiewają piosenki wraz z gestykulacją - ruch ciałem.

"Zaczarowany ołówek"

Koło plastyczne "Zaczarowany ołówek"- realizacja co dwa tygodnie, po godzinie 13 w grupie "Tygrysków". Prowadzone jest przez panią Donatę Reczulską.
Zajęcia odbywają się w małych zespołach. Biorą w nich udział dzieci nie tylko szczególnie uzdolnione ale wszystkie chętne, które wykazują zainteresowania plastyczne. W każdym dziecku bowiem tkwią możliwości twórcze. Dzieci mają możliwość aktywnego poznawania różnorodnych technik plastycznych, które trudno byłoby realizować podczas zajęć z całą grupą.

"Mali Aktorzy"

Koło teatralne "Mali Aktorzy" realizacja co dwa tygodnie, po godzinie 13 w grupie w grupie Żabek. Prowadzone jest przez panią Agnieszkę Głowacką.
Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów wychowywania dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania od rzeczywistości. Rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia. Dziecko styka się z normami społecznymi, wartościami, bohaterami pozytywnymi i negatywnymi. Wczesne kontakty ze sztuką zachęcają do własnej twórczości. Małe dziecko śpiewa, tańczy, gra, ponieważ ma taką potrzebę. Zabawa w teatr jest czymś bardzo naturalnym, zapewnia dziecku prawidłowy rozwój. Zabawa w role służy zaspakajaniu wewnętrznej potrzeby przyjmowania przez dziecko roli dorosłego.