KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Koła zaiteresowań

"Spotkania z grami planszowymi"

Koło "Spotkania z grami planszowymi" - realizacja co dwa tygodnie, po godzinie 13 w grupie Żabek. Prowadzone jest przez panią Dorotę Glicę.
Gry planszowe są wspaniałą formą rozrywki, ale także wspomagają rozwój intelektualny, integrują grupy rówieśnicze i uczą tworzyć oraz zacieśniać więzy międzyludzkie. Łączą pokolenia oraz uczą kontroli zachowania i emocji. Dzięki grom członkowie rodziny mogą zobaczyć swoich bliskich  w innej perspektywie i rolach, poznać swoje mocne i słabe strony, przekonać się, jakie mają poczucie humoru, z czego śmieją się dzieci, a z czego dorośli. Wspólne granie zbliża i uczy bycia ze sobą. Pozwala zbudować lub odbudować dobre relacje oparte na ciepłych i pozytywnych emocjach. W trakcie wspólnego spędzania czasu dzieci rozwijają umiejętności interpersonalne, uczą się wspólnego grania i współdziałania, uczą przestrzegania reguł oraz przewidywania i podejmowania decyzji.

"Zaczarowany ołówek"

Koło plastyczne "Zaczarowany ołówek"- realizacja co dwa tygodnie, po godzinie 13 w grupie Biedronek. Prowadzone jest przez panią Donatę Reczulską.

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Poprzez rysunek i inne prace plastyczne poznajemy naszego wychowanka: jego emocje, rozwój intelektualny, zainteresowania. Ważne jest, aby zapewnić dziecku możliwość swobodnej i twórczej wypowiedzi. Podczas tworzenia dziecko doznaje silnych przeżyć. Wynikają one nie tylko z samego działania lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć, których dziecko nie byłoby w stanie opowiedzieć słowami. Wychowanie plastyczne pełni funkcję terapeutyczną. Przez organizowanie różnorodnych form aktywności plastycznej oraz rozwijanie i kształtowanie jego różnych umiejętności – usuwa zahamowania i poczucie niepewności, uczy wiary we własne siły, we własne możliwości twórcze. Możliwości i osiągnięcia twórcze małych dzieci są bowiem wielkie i zdumiewające. Prace ich są ciekawe i bogate, zwłaszcza wtedy, kiedy stworzy im się warunki sprzyjające rozwojowi działalności artystycznej.

"Mali Aktorzy"

Koło teatralne "Mali Aktorzy" realizacja co dwa tygodnie, po godzinie 13 w grupie w grupie Tygrysków. Prowadzone jest przez panią Agnieszkę Głowacką.
Zabawa w teatr jest jednym ze sposobów wychowywania dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania od rzeczywistości. Rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Dzięki kontaktom ze sztuką dziecko rozwija myślenie, inteligencję, wyobraźnię, poznaje skutki zachowań bohaterów, wnika w ich przeżycia. Dziecko styka się z normami społecznymi, wartościami, bohaterami pozytywnymi i negatywnymi. Wczesne kontakty ze sztuką zachęcają do własnej twórczości. Małe dziecko śpiewa, tańczy, gra, ponieważ ma taką potrzebę. Zabawa w teatr jest czymś bardzo naturalnym, zapewnia dziecku prawidłowy rozwój. Zabawa w role służy zaspakajaniu wewnętrznej potrzeby przyjmowania przez dziecko roli dorosłego.

"Animki"

Koło taneczno-rytmiczne "Animki" - realizacja co dwa tygodnie, po godzinie 13 w grupie Żabek. Prowadzone jest przez panią Elżbietę Andrzejczak.

Program koła zaspokaja naturalną potrzebę ruchu dziecka. Łączy w sobie elementy tańców integracyjnych, tańca ludowego, współczesnego, gimnastyki korekcyjnej i rytmiki. Na zajęciach dzieci zapoznają się z treścią piosenek i z linią melodyczną utworów. Określają ich charakter i nastrój. Doskonalą wyczucie rytmu. Wyrażają siebie poprzez śpiew i naukę prostych kroków w układach tanecznych. Kształtują prawidłową postawę ciała, koncentrację i samodyscyplinę oraz przystosowują się do pracy w zespole.

"Kółko czytelnicze"

"Kółko czytelnicze" - realizacja co dwa tygodnie, po godzinie 13.00, w grupie Tygryski. Prowadzone jest przez panią Jadwigę Korzekwę.

Czytanie utworów literackich - bajek, baśni, opowiadań czy wierszy wzbogaca słownictwo dziecka, tworząc nowe historyjki. Utwór literacki rozwija wyobraźnię dziecka, uczy odróżniać fikcję autora od rzeczywistości oraz rozbudza zainteresowania dziecka słowem. Dzięki temu poszerzają się jego doświadczenia życiowe oraz poznaje takie wartości jak dobro, prawdę, piękno i sprawiedliwość.